• Home
  • Evernex, iki yeni şirketi daha bünyesine katıyo…

Evernex, iki yeni şirketi daha bünyesine katıyor

Paris, 12 Temmuz 2017 – Third Party BT altyapı bakımında Avrupa'nın lideri konumundaki Evernex, manyetik ve optik yedekleme çözümleri konusunda uzman olan TTS France ile İspanyol BT altyapı bakım şirketi CAT Sistemas'ı satın aldığını açıkladı. Bu stratejik satın alımlarla Evernex, hizmet portföyünü tamamlayıp Fransa ve Latin ülkelerindeki lider konumunu güçlendirmiştir.

Hizmet portföyümüzü tamamlıyoruz

35 yılı aşan tecrübesiyle TTS France, bant okuyucularının ve yedekleme ünitelerinin laboratuvar ortamında onarılması konusunda piyasasının tanınmış lideridir. TTS France, geçtiğimiz yıl 1.3 milyon avroluk bir ciro elde etmiş ve 8 kişiye de iş imkanı vermiştir.

Bu satın almayla Evernex, hizmet sunumunu çok özel bir uzmanlıkla tamamlayabilecek. « Bu üst düzey veri depolama aygıtlarının onarımı için” hiper-teknoloji” kullanıyoruz ve bu iş son derece performanslı test platformları gerektiriyor. Bugün bu işi eksiksiz ve profesyonel olarak yapacak kapasitedeki yerlerin sayısı çok azdır. TTS France’ı almasıyla birlikte Evernex, birçok kitaplığı ve okuyucuyu piyasadaki tüm yedekleme yazılımlarıyla doğrulayabilecek ve bunu dünya genelindeki bütün müşterilerimiz için yapacağız Bruno Demolin, Evernex Başkanı.

« Evernex’in gelişi, bant okuyucuları ile yedekleme ünitelerinin onarılması atipik piyasasında çok ilerilere gitmek için gerekli kaynaklardan faydalanmamıza olanak sağlayacaktır. Evernex’i Evernex yapan uzmanlığı ve uluslararası arenadaki konumu elde etmek için her şeyimiz vardı » Thanong Sengsavang, TTS France Genel Müdürü.

Bu uzlaşı, Fransa piyasasında depolama ve verilerin yedeklenmesi alanlarında uzman Nexeya Services şirketinin Ekim 2016’da satın alınmasını destekler niteliktedir.

TTS France’ın alınması, Evernex’e uluslararası arenada etkinliğini arttırma fırsatı vermiştir.

Latin piyasasını fethediyoruz

Evernex için bir diğer stratejik adım da, yenilenmiş çok markalı bilgisayar donanımının bakımı ve dağıtımı konusunda uzman bir İspanyol şirket olan CAT Sistemas’ın grup bünyesine katmasıdır. Bu Katalan şirketin cirosunun 2 milyon avro olmasının yanında yerel pazarda da mükemmel bir ünü var. 16 Haziranda satın alındığından bu yana CAT Sistemas ile 10 çalışanı uzmanlıklarını Evernex için kullanıyor.

« Uluslararası büyük iştiraklerimizle 10 yıldan beridir İspanya’dayız ve Madrid’teki yerel müşterilerimize hizmet sağlıyoruz. Amacımız, 3 yıl içerisinde İspanya’daki kritik BT altyapısının bakımından sorumlu lider şirket olmaktır. CAT Sistemas’ı çatımız altına alarak; Katalan gücünü arkamıza alıyoruz ve işinin ehli bir satış ekibinden ve müşteri portföyünden de faydalanarak İspanyol pazarındaki satışlarımızı artıracak, İber pazarındaki varlığımızı güçlendireceğiz ve nihayetinde Latin Amerika’da güçleneceğiz » Bruno Demolin.

« Bu satın alma, CAT Sistemas için çok büyük bir fırsat: bir yıldır hizmet portföyümüzü tamamlamak istiyorduk.Bu vesileyle yeni hizmetler sunacağımız müşterilerimiz için de mükemmel bir haber. » Daniel Suarez, CAT Sistemas Genel Müdürü.

Evernex hakkında:

Büyük bölümü THE CARLYLE GROUP yatırım fonlarına (NASDAQ: CG) ait olan Fransız şirketi Evernex, hem Hizmet olarak Yedek (SPaas ™) gibi bakımla ilgili kapsamlı hizmetler hem de geri dönüşüm, güvenli veri bertarafı, veri merkezi taşıma, Kitaplık onarımı, BT Donanımı Kiralama ve finansal çözümler gibi ilave hizmetlerle dünya çapında BT altyapı bakımı üzerine uzmanlaşmıştır.

Çevreyi ve sürdürülebilir gelişimi koruma stratejisine sahip olan Evernex, kullanıcılar için iş devamlılığını ve operasyon kalitesini korumak üzere dünya genelindeki tüm müşteri sitelerinde 7/24 faaliyet göstermektedir. Evernex, iş hizmetlerinin dörtte üçünü uluslararası olarak üretmekte ve dünya genelinde yüz altmış ülkede faaliyet göstermektedir. Grup 2016 yılında 161 milyon avroluk konsolide ciro üretmiştir.

Daha fazla bilgi için: https://www.evernex.com/fr/

Carlyle Group Hakkında

Carlyle (NASDAQ:CG) Grup, (31 Aralık 2016 itibariyle) 281 yatırım aracı üzerinden 158 milyar dolara yön veren küresel varlık yönetim şirketidir. Merkezi Washington DC ABD’de bulunan Carlyle, birçoğu emeklilik fonu olan yatırımcılarına değer yaratmak için çok yönlü yatırım yapmayı amaçlamaktadır. Carlyle’ın yatırım faaliyetleri – Kurumsal Özkaynaklar, Reel Aktifler, Küresel Pazar Stratejileri ve Yatırım Çözümleri olmak üzere 4 dala ayrılmış olup dünya genelinde şu bölgelerde yoğunlaşmıştır: Afrika, Asya, Avustralya, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Amerika ve Güney Amerika. Carlyle uzmanlığı, havacılık endüstrisi, savunma ve devlet hizmetleri, tüketim ürünleri, enerji, finansal hizmetler, sağlık, sanayi, gayrimenkul, telekom, medya ve ulaşımı kapsar. Carlyle Group, altı kıtada 1.600’den fazla kişiyi istihdam eden 35 ofis ağına sahiptir.

Web: http://www.carlyle.com
Videolar: http://www.youtube.com/onecarlyle
Tweetler: http://www.twitter.com/onecarlyle
Yayınlar: http://www.carlyle.com/about-carlyle/market-commentary

Basın İletişim:

Evernex :
Alim Seker
Turkey country Manager
+90 545 848 88 73 (M)
aseker@evernex.com