• Home
  • Evernex, third-party bakım hizmetlerine yönelik …

Evernex, third-party bakım hizmetlerine yönelik giderek artan ilgiye dikkat çeken, Gartner Rekabet Piyasası Listesinde Yer Aldı

Evernex, third-party bakım hizmetlerine yönelik giderek artan ilgiye dikkat çeken, Gartner Rekabet Piyasası Listesinde Yer Aldı

Paris, 12 Eylül 2017 – Third- BT altyapı bakımı alanında Avrupa'nın lider şirketi Evernex, grubun Gartner imzalı Temmuz 2017 "Rekabet Ortamı: Veri Merkezi ve Ağ Bakımı Maliyet Optimizasyonu İçin Üçüncü Taraf Bakım Sağlayıcılarıyla İşbirliği Yapma" başlıklı rapora eklendiğini duyurdu.

Daha fazla tasarruf için TPM sağlayıcılarıyla işbirliği yapma

Çok uluslu şirketler, BT altyapısıyla ilgili sermaye harcamalarını ve işletme giderlerini optimize etmek isterken TPM hizmetlerine yönelik talep dünya genelinde her geçen gün artıyor. Uluslararası TPM servis sağlayıcılarının desteğiyle şirketler, BT varlıklarının bakımını yaparken kullanma ömürlerini uzatarak tasarruf sağlayabilirler.

Araştırma direktörü Christine Tenneson’un yazdığı Gartner Rekabet Ortamı‘nda “OEM garanti sonrası fiyatlamadaki önemli artışlar nedeniyle, müşterilerin çoğunun orijinal garanti süresi bittiğinde OEM destek sözleşmesini yenilemek yerine TPM’ye geçmeyi tercih edeceği” belirtildi.

Gartner raporuna göre, “donanım bakımı gittikçe ‘stratejik olmayan BT’ harcamaları ve satın alımları olarak görülüyor ve bunun sonucunda BT uzmanları pahalı OEM sözleşmelerine ve fiyatlandırmalarına düşük maliyetli alternatifler arıyor… Daha fazla tasarruf sağlamayı amaçlayan bazı işletmeler, özellikle de garanti sonrası veri merkezi donanımları için veya kampüs veya merkez sistemin dışındaki ağ donanımları için TPM desteğiyle ilgileniyor. ” Tenneson şöyle açıkladı:TPM sözleşmeleri müşterilere OEM destek listesi fiyatlarının ortalama %60’ı oranında tasarruf imkanı sunuyor. Bununla birlikte, ekipman türüne, konumuna ve ürün yoğunluğuna bağlı olarak, Gartner TPM sözleşmelerindeki tasarruf aralığının OEM listesinden %50 ila 95% arasında daha düşük olduğu görüldü.”

Sorunsuz, küresel BT altyapısı bakım hizmetlerinin kapsamı

Merkezi Paris’te olan Evernex, Gartner raporunda yer alan Fransa merkezli tek TPM’dir. Evernex; Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya ve Birleşik Krallık’ta ofisleriyle Avrupa’nın önde gelen TPM’idir. Şirket, dünya çapındaki 28 bürosuyla 160 ülkede 200.000’den fazla sisteme hizmet sağlamaktadır. Bu sayede Evernex, tüm kıtalarda uçtan uca küresel servis verebilmektedir.

Evernex Başkanı Bruno Demolin “Evernex üçüncü taraf bakım hizmetlerinde bir Avrupa lideri olmaktan gurur duyuyor. Müşterilerimize dünyanın her yerınde kesintisiz, esnek BT altyapı bakımı sunmayı taahhüt ediyoruz. Organik büyüme ve stratejik satın alımlar yoluyla alanımızı genişletmeye devam edeceğiz, böylece üçüncü taraf IT bakımında dünya çapında yeniliklere öncülük etmeyi sürdürebiliriz,” açıklamasında bulundu.

Evernex’in Büyük Paris Bölgesi’ndeki benzersiz teknoloji harikası veri merkezi yedek parça tesisi raflardaki 33.000’den fazla referansı ve dünya genelinde 330 adet ön stoklama yeri ile hizmet vermektedir. Bu merkez Evernex’in yedek parçaları dünyanın herhangi bir yerine rekor sürede ulaştırmasını sağlamaktadır.

Gartner Sorumluluk Reddi

Gartner, araştırma yayınlarında gösterilen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti onaylamamaktadır ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek dereceleri veya başka atamaları olan satıcıları seçmelerini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları Gartner araştırma kuruluşunun görüşlerini içermektedir ve gerçeğin ifadeleri olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantisi de dahil olmak üzere bu araştırmaya ilişkin açık veya zımni tüm garantileri reddeder.

Evernex hakkında

Büyük bölümü Carlyle Group’a (NASDAQ: CG) ait olan Fransız şirketi Evernex, bakımdan Hizmet olarak Yedek Parça’ya (SPaas ™) kadar geniş kapsamlı hizmetler kullanmasının yanı sıra geri dönüşüm, güvenli veri bertarafı, veri merkezi kaldırma ve taşıma, kitaplık onarımı, BT donanımı kiralama ve finansal çözümler gibi ek hizmetler de sunan, dünya genelinde BT altyapı bakımı üzerine uzmanlaşmıştır.

Evernex, çevreyi ve sürdürülebilir kalkınmayı koruma kararlılığını sürdürürken, iş sürekliliğini ve operasyonel kullanıcı kalitesini temin etmek için dünya genelindeki tüm müşterilere haftanın 7 günü, 24 saat hizmet sunmaktadır. Evernex, uluslararası hizmetlerinin dörtte üçünü dünya genelinde 160’tan fazla ülkeye sağlamaktadır. Grup, 2016’da 161 milyon € konsolide ciroya ulaştı.

Daha fazla bilgi için www.evernex.com adresini ziyaret edin.

Carlyle Group Hakkında

Carlyle Group (NASDAQ: CG), 281 yatırım aracı arasında (31 Aralık 2016 itibarıyla) yayılmış 158 milyar doların yönetiminden sorumlu küresel alternatif bir varlık yöneticisidir. Merkezi Washington, DC, ABD’de bulunan Carlyle, çoğunluğu emeklilik fonları olan yatırımcılarına değer yaratmak için ileri görüşlü yatırımlar yapmayı amaçlamaktadır. Carlyle’ın yatırım faaliyetleri dört segmente ayrılmaktadır: Kurumsal Öz Sermaye, Gerçek Varlıklar, Küresel Pazar Stratejileri ve Yatırım Çözümleri. Bunlar küresel olarak şu şekilde dağıtılmıştır: Afrika, Asya, Avustralya, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Amerika ve Güney Amerika. Carlyle’ın uzmanlık alanları havacılık endüstrisi, savunma ve devlet hizmetleri, tüketim malları, enerji, finansal hizmetler, sağlık, sanayi, gayrimenkul, telekomünikasyon, medya ve nakliyedir. Carlyle Group, altı kıtada 1.600’den fazla çalışanın yer aldığı 35 ofisten oluşan ağıyla faaliyet göstermektedir.

Web sitesi: http://www.carlyle.com
Videolar: http://www.youtube.com/onecarlyle
Tweet’ler: http://www.twitter.com/onecarlyle
Podcast’ler: http://www.carlyle.com/about-carlyle/market-commentary

Medya irtibatları

Evernex:
Alim Seker
Turkey country Manager
+90 545 848 88 73 (M)
aseker@evernex.com