• Home
  • Stanislas Pilot, Evernex Grubu’nun CEO’su (İc…

Stanislas Pilot, Evernex Grubu’nun CEO’su (İcra Kurulu Başkanı) olarak görevlendirilmiştir.

Paris, 27 Mart 2018 tarihinde – çoğunluğu The Carlyle Group (NASDAQ : CG)’a ait olan ve üçüncü taraf BT altyapı bakımında Avrupa lideri olan Fransız Evernex şirketi gelişmeye devam etmekte ve Stanislas Pilot’u CEO olarak tayin ettiğini bildirmektedir.

48 yaşında, ENST (Ulusal Telekomünikasyon Yüksek Okulu) mühendisi ve MIT’ten MBA (İşletme Mastırı) derecesi sahibi Stanislas Pilot, 27 Şubat tarihinde Evernex’in CEO’su olarak görevlendirilmiştir. Daha önce Arkadin şirketinin Genel Müdür Yardımcısı, Capgemini Consulting’de Müdür ve Apax Partners Müdürü olarak çalışmıştır.

Stanislas Pilot’un başlıca görevi, şirketin hem organik hem de dış ticaret büyümesini hızlandırmak olacaktır. Özellikle Evernex’in iddialı birleşme ve devralma programının sorunsuz bir şekilde uygulanmasını sağlayacaktır. Ayrıca, müşteri hizmet kalitesini ve sonuçların optimizasyonunu garantilemek için, Stanislas Pilot şirkette yeni süreçlerin ve yeni araçların uygulanmasını aktif olarak sürdürecektir.

« Küresel ölçekte büyük emelleri olan büyüyen bir grubun başkanlığını kabul etmekten mutluluk duyuyorum. Müşterilerimizin memnuniyetini güçlendirmek amacıyla gerekli tüm adımları yerine getirmekten mutluluk duyacağım. Ekosistemimizin gücü ve bünyemizdeki uzmanlarımızın kalitesi, Evernex’in büyüme dinamiğini devam ettirmemizi sağlayacaktır. Hedefimiz, hizmetlerimizi üçüncü taraf bakım pazarında dünya lideri haline getirmek. » diyor Evernex CEO’su Stanislas Pilot.

« Stanislas Pilot, Evernex’e gelişiminin önemli bir anında katılıyor. Evernex büyümesini hızlandırmaya devam ediyor ve bugün yönetim ekibini özellikle deneyimli bir lider etrafında yapılandırıyor. Fransa ve yurtdışında yatırımcı, danışman ve yönetici olarak geniş kapsamlı bir parkurdan geldiği için, Stanislas teknoloji altyapılarını ve hizmet sektörünü çok iyi biliyor. Kendisine Evernex şirketler grubunun başarısını arttırarak devam ettireceğine inanıyoruz. » Vladimir Lasocki, Genel Müdür, The Carlyle Group

Evernex hakkında:

Çoğunlukla THE CARLYLE GROUP (NASDAQ:CG) yatırım fonuna sahip Fransız şirketi olan Evernex, Spare as a Service – SpaaS™’nin ve ayrıca geri dönüşüm, güvenli veri silme, veri merkezlerinin yeniden yerleştirilmesi, kırtasiyelerin onarımı, bilgisayar ekipmanlarının kiralanması ve finansal çözümler gibi yardımcı hizmetlerin bakımı konusunda bir tam hizmet teklifiyle dünyadaki BT altyapılarının bakımında uzmanlaşmıştır.

Evernex, sürdürülebilir bir gelişim ve çevre koruma kapsamında, kullanıcılar için çalışma kalitesini ve iş sürekliliğini garantilemek amacıyla dünyanın her yerindeki tüm müşteri sitelerinde haftanın 7 günü, günün 24 saati hizmet vermektedir. Evernex, hizmet faaliyetlerinin dörtte üçünü uluslararası alanda gerçekleştirmektedir ve dünya çapında yüz altmıştan fazla ülkeyi kapsamaktadır. Grup, 2016 yılında 161 milyon Euro tutarında bir konsolide iş rakamı gerçekleştirmiştir.

Daha fazla bilgi için https://www.evernex.com/fr/

The Carlyle Group hakkında:

Carlyle Group (NASDAQ: CG), 281 yatırım aracında yayılan (31 Aralık 2016 tarihi itibariyle) yönetimindeki 158 milyar dolar ile küresel bir alternatif varlık yöneticisidir. Merkezi Washington DC, ABD’de bulunan Carlyle’nin amacı, çoğu emeklilik fonları olan yatırımcıları için değer yaratıcı olmak amacıyla ileriyi görecek şekilde yatırım yapmaktır. Carlyle’nin yatırım faaliyetleri, Afrika, Asya, Avustralya, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Güney Amerika olmak üzere dünya çapında konuşlandırılmış 4 segmente – Corporate Private Equity, Real Assets, Global Market Strategies ve Investment Solutions – ayrılmıştır. Carlyle’nin uzmanlığı, havacılık endüstrisi, savunma ve devlet hizmetleri, tüketim malları, enerji, mali hizmetler, sağlık, endüstri, emlak, telekom, medya ve ulaştırmayı kapsamaktadır. Carlyle Group, altı kıtada 1.600’den fazla kişiyi istihdam eden 35 ofisten oluşan bir ağa sahiptir.

Basın irtibat:

press@evernex.com